×

Koha në Bamako, Mali është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:57 ↓ 18:36 (11h 39m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bamako është Africa/Bamako.
Lexo për Bamako në Wikipedia
Përcakto Bamako si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bamako

Diferenca në kohë
from Bamako

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bamako në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Mali

Bafoulabé Bamako Banamba Bougouni Diré Djenné Gao Kangaba Kati Kayes Kidal Kokofata Kokolani Kolondiéba Koulikoro Koutiala Ké-Macina Markala Mopti Sagalo San Sikasso Timbuktu Yorosso