×

Koha në Antofagasta, Kili është

 
 
E shtunë, Shtator 30, 2023, java 39

Time zone info for Antofagasta

UTC -3
Chile Daylight Time (CLDT)
tani 1 orë para New York City
E diel Shtator 3 2023
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC -3 / Chile Daylight Time (CLDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E diel Prill 7 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC -4 / Chile Standard Time (CLT).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Antofagasta

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo0
UTC+3 orë
Lagos+4 orë
Londra+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Johannesburg+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Istanbul+6 orë
Moska+6 orë
Dubai+7 orë
Mumbai+8.5 orë
Hong-Kong+11 orë
Shanghai+11 orë
Singapor+11 orë
Tokyo+12 orë
Sydney+14 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Antofagasta

Antofagasta në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kili

Antofagasta Arica Calama Chillán Concepción Copiapó Coquimbo Iquique La Pintana La Serena Los Ángeles Osorno Port Montt Puente Alto Punta Arenas Quilpué Rancagua San Bernardo Santiago Talca Talcahuano Temuco Valdivia Valparaíso Viña del Mar