×

Koha në Aarhus, Danimarkë është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 08:20 ↓ 16:44 (8h 24m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Aarhus është Europe/Copenhagen.
Lexo për Aarhus në Wikipedia
Përcakto Aarhus si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Aarhus

Diferenca në kohë
from Aarhus

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Aarhus në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Danimarkë

Aalborg Aarhus Ballerup Charlottenlund Copenhagen Elsinore Esbjerg Fredericia Frederiksberg Greve Herning Holstebro Horsens Hvidovre Hørsholm Kolding Køge Næstved Odense Randers Roskilde Silkeborg Slagelse Vejle Viborg