×

Koha në Iasi, Rumani është

 
 
E diel, Janar 29, 2023, java 4
Dielli: ↑ 07:39 ↓ 17:06 (9h 28m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Iasi është Europe/Bucharest.
Lexo për Iasi në Wikipedia
Përcakto Iasi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Iasi

Diferenca në kohë
from Iasi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Iasi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Rumani

Arad Bacău Baia Mare, Maramureş Baia Mare, Satu Mare Botoşani Braşov Brăila Bukureshti Buzău Cluj-Napoca Constanța Craiova Focşani Galați Iași Oradea Piatra Neamţ Piteşti Ploieşti Râmnicu Vâlcea Satu Mare Sibiu Suceava Timişoara Târgu Mureş