×

Времето во Vila Nova de Gaia, Португалија сега

 
 
четврток, 29 октомври, 2020, недела 44
Republic Day - Turkey
Сонце: ↑ 07:03 ↓ 17:34 (10ч 31м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Vila Nova de Gaia is Europe/Lisbon.
Прочитајте за Vila Nova de Gaia на Wikipedia
Наместете го/ја Vila Nova de Gaia како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Vila Nova de Gaia

Time difference
from Vila Nova de Gaia

Лос Анџелес
7 часa
7 часa
Чикаго
5 часa
5 часa
Њујорк
4 часa
4 часa
Торонто
4 часa
4 часa
Сао Паоло
3 часa
3 часa
UTC0
Лондон0
Zurich+1 час
Лагос+1 час
Париз+1 час
Јоханесбург+2 часa
Каиро+2 часa
Stambul+3 часa
Москва+3 часa
Дубаи+4 часa
Мумбај+5,5 часa
Shanghai+8 часa
Сингапур+8 часa
Хонг Конг+8 часa
Токио+9 часa
Сиднеј+11 часa
Compare other time zones

Vila Nova de Gaia on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia