Time.is

Времето во Lisbon, Португалија сега

 
 
сабота, 18 јануари, 2020, недела 3
Сонце: ↑ 07:52 ↓ 17:42 (9ч 50м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Lisbon is Europe/Lisbon.
Прочитајте за Lisbon на Wikipedia
Наместете го/ја Lisbon како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Lisbon

Time difference
from Lisbon

Лос Анџелес
:
−8 часa
Њујорк
:
−5 часa
UTC
:
0
Лондон
:
0
Париз
:
+1
Stambul
:
+3
Москва
:
+3
Дубаи
:
+4 часa
Индија
:
+5,5 часa
Пекинг
:
+8 часa
Сингапур
:
+8 часa
Токио
:
+9 часa
Сиднеј
:
+11 часa
Compare other time zones

Lisbon on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia