×

Времето во Португалија сега

 
 
четврток, 6 мај, 2021, недела 18
Португалија (вкл. Azores) има 2 временски зони. Тука е прикажана временската зона на главниот град Lisbon.
Сонце: ↑ 06:33 ↓ 20:33 (14ч 1м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Португалија is Europe/Lisbon.
Прочитајте за Португалија на Wikipedia
Наместете го/ја Португалија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Португалија

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лагос0
Лондон0
Zurich+1 час
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Париз+1 час
Stambul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонг Конг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+9 часa
Compare other time zones

Португалија on the map

Annual average temperatures
for Португалија 1901-2018

Each of the stripes represents one year.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Berkeley Earth.
See https://showyourstripes.info/

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia