×

Времето во Ponte de Lima, Португалија сега

 
 
среда, 28 септември, 2022, недела 39
Сонце: ↑ 07:28 ↓ 19:22 (11ч 54м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Ponte de Lima is Europe/Lisbon.
Прочитајте за Ponte de Lima на Wikipedia
Наместете го/ја Ponte de Lima како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Ponte de Lima

Time difference
from Ponte de Lima

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лагос0
Лондон0
Canton of Zurich+1 час
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Париз+1 час
Istanbul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонгконг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+9 часa
Compare other time zones

Ponte de Lima on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia