×

Времето во Leiria, Португалија сега

 
 
среда, 21 октомври, 2020, недела 43
Leiria се префрлува на стандардно време во 02:00 на недела, 25 октомври. Времето се поместува еден час наназад.
Сонце: ↑ 07:52 ↓ 18:47 (10ч 55м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Leiria is Europe/Lisbon.
Наместете го/ја Leiria како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Leiria

Time difference
from Leiria

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лагос0
Лондон0
Zurich+1 час
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Париз+1 час
Stambul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонг Конг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+10 часa
Compare other time zones

Leiria on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia