×

Времето во Rio de Mouro, Португалија сега

 
 
недела, 23 јануари, 2022, недела 3
Сонце: ↑ 07:50 ↓ 17:48 (9ч 58м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Rio de Mouro is Europe/Lisbon.
Прочитајте за Rio de Mouro на Wikipedia
Наместете го/ја Rio de Mouro како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Rio de Mouro

Time difference
from Rio de Mouro

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
3 часa
3 часa
UTC0
Лондон0
Zurich+1 час
Лагос+1 час
Париз+1 час
Јоханесбург+2 часa
Каиро+2 часa
Stambul+3 часa
Москва+3 часa
Дубаи+4 часa
Мумбај+5,5 часa
Shanghai+8 часa
Сингапур+8 часa
Хонг Конг+8 часa
Токио+9 часa
Сиднеј+11 часa
Compare other time zones

Rio de Mouro on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia