Time.is

Времето во Angra do Heroísmo, Azores, Португалија сега

 
 
петок, 24 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 08:01 ↓ 18:01 (10ч 0м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Angra do Heroísmo is Atlantic/Azores.
Прочитајте за Angra do Heroísmo на Wikipedia
Наместете го/ја Angra do Heroísmo како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Angra do Heroísmo

Time difference
from Angra do Heroísmo

Лос Анџелес
:
−7 часa
Њујорк
:
−4 часa
UTC
:
+1
Лондон
:
+1
Париз
:
+2
Stambul
:
+4 часa
Москва
:
+4 часa
Дубаи
:
+5 часa
Индија
:
+6,5 часa
Пекинг
:
+9 часa
Сингапур
:
+9 часa
Токио
:
+10 часa
Сиднеј
:
+12 часa
Compare other time zones

Angra do Heroísmo on the map

The 25 largest cities in
Португалија

Amadora Amora Aveiro Barreiro Braga Cacém Coimbra Corroios Evora Faro Funchal Leiria Lisbon Loures Monsanto Odivelas Ponte de Lima Porto Queluz Rio Tinto Rio de Mouro Setúbal Sezimbra São Domingos de Rana Vila Nova de Gaia