Time.is

Времето во Вичита, Канзас, Соединети Американски Држави сега

 
 
11:00:50
петок, 20 септември, 2019, недела 38
Сонце: ↑ 07:15 ↓ 19:30 (12ч 15м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Вичита is America/Chicago.
Прочитајте за Вичита на Wikipedia
Наместете го/ја Вичита како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Вичита

Time difference
from Вичита

Лос Анџелес
:
−2
Њујорк
:
+1
UTC
:
+5 часa
Лондон
:
+6 часa
Париз
:
+7 часa
Stambul
:
+8 часa
Москва
:
+8 часa
Дубаи
:
+9 часa
Индија
:
+10,5 часa
Пекинг
:
+13 часa
Сингапур
:
+13 часa
Токио
:
+14 часa
Сиднеј
:
+15 часa
Compare other time zones

Вичита on the map

The 50 largest cities in
Соединети Американски Држави

Philadelphia Staten Island Tulsa Washington, D.C. Њу Јорк Џексонвил Албакерки Атланта Балтимор Бостон Вирџинија Бич Вичита Далас Денвер Детроит Ел Пасо Индијанаполис Канзас Сити Кливленд Колорадо Спрингс Колумбус Лас Вегас Лонг Бич Лос Анџелес Мајами Мемфис Меса Милвоки Минеаполис Нешвил Оклахома Сити Омаха Остин Оукленд Портланд Роли Сакраменто Сан Антонио Сан Диего Сан Франциско Сан Хозе Сиетл Тусон Феникс Форт Ворт Фресно Хонолулу Хјустон Чикаго Шарлот