Time.is

Времето во Соединети Американски Држави сега

 
 
08:30:38
вторник, 12 ноември, 2019, недела 46
Соединети Американски Држави (вкл. зависни територии) има 11 временски зони. Тука е прикажана временската зона на главниот град Washington, D.C..
Сонце: ↑ 06:47 ↓ 16:57 (10ч 10м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Соединети Американски Држави is America/New_York.
Прочитајте за Соединети Американски Држави на Wikipedia
Set as home location
Додадете во омилени места

Time difference
from Соединети Американски Држави

Лос Анџелес
:
−3
Њујорк
:
0
UTC
:
+5 часa
Лондон
:
+5 часa
Париз
:
+6 часa
Stambul
:
+8 часa
Москва
:
+8 часa
Дубаи
:
+9 часa
Индија
:
+10,5 часa
Пекинг
:
+13 часa
Сингапур
:
+13 часa
Токио
:
+14 часa
Сиднеј
:
+16 часa
Compare other time zones

Соединети Американски Држави on the map

The 50 largest cities in
Соединети Американски Држави

Philadelphia Staten Island Tulsa Washington, D.C. Њу Јорк Џексонвил Албакерки Атланта Балтимор Бостон Вирџинија Бич Вичита Далас Денвер Детроит Ел Пасо Индијанаполис Канзас Сити Кливленд Колорадо Спрингс Колумбус Лас Вегас Лонг Бич Лос Анџелес Мајами Мемфис Меса Милвоки Минеаполис Нешвил Оклахома Сити Омаха Остин Оукленд Портланд Роли Сакраменто Сан Антонио Сан Диего Сан Франциско Сан Хозе Сиетл Тусон Феникс Форт Ворт Фресно Хонолулу Хјустон Чикаго Шарлот