Time.is

Времето во Колорадо Спрингс, Колорадо, Соединети Американски Држави сега

 
 
17:09:43
четврток, 19 септември, 2019, недела 38
Сонце: ↑ 06:44 ↓ 19:02 (12ч 18м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Колорадо Спрингс is America/Denver.
Прочитајте за Колорадо Спрингс на Wikipedia
Наместете го/ја Колорадо Спрингс како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Колорадо Спрингс

Time difference
from Колорадо Спрингс

Лос Анџелес
:
−1
Њујорк
:
+2
UTC
:
+6 часa
Лондон
:
+7 часa
Париз
:
+8 часa
Stambul
:
+9 часa
Москва
:
+9 часa
Дубаи
:
+10 часa
Индија
:
+11,5 часa
Пекинг
:
+14 часa
Сингапур
:
+14 часa
Токио
:
+15 часa
Сиднеј
:
+16 часa
Compare other time zones

Колорадо Спрингс on the map

The 50 largest cities in
Соединети Американски Држави

Philadelphia Staten Island Tulsa Washington, D.C. Њу Јорк Џексонвил Албакерки Атланта Балтимор Бостон Вирџинија Бич Вичита Далас Денвер Детроит Ел Пасо Индијанаполис Канзас Сити Кливленд Колорадо Спрингс Колумбус Лас Вегас Лонг Бич Лос Анџелес Мајами Мемфис Меса Милвоки Минеаполис Нешвил Оклахома Сити Омаха Остин Оукленд Портланд Роли Сакраменто Сан Антонио Сан Диего Сан Франциско Сан Хозе Сиетл Тусон Феникс Форт Ворт Фресно Хонолулу Хјустон Чикаго Шарлот