Time.is

Времето во Минеаполис, Минесота, Соединети Американски Држави сега

 
 
недела, 26 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 07:39 ↓ 17:12 (9ч 33м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Минеаполис is America/Chicago.
Прочитајте за Минеаполис на Wikipedia
Наместете го/ја Минеаполис како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Минеаполис

Time difference
from Минеаполис

Лос Анџелес
:
−2
Њујорк
:
+1
UTC
:
+6 часa
Лондон
:
+6 часa
Париз
:
+7 часa
Stambul
:
+9 часa
Москва
:
+9 часa
Дубаи
:
+10 часa
Индија
:
+11,5 часa
Пекинг
:
+14 часa
Сингапур
:
+14 часa
Токио
:
+15 часa
Сиднеј
:
+17 часa
Compare other time zones

Минеаполис on the map

The 50 largest cities in
Соединети Американски Држави

Philadelphia Staten Island Tulsa Washington, D.C. Њу Јорк Џексонвил Албакерки Атланта Балтимор Бостон Вирџинија Бич Вичита Далас Денвер Детроит Ел Пасо Индијанаполис Канзас Сити Кливленд Колорадо Спрингс Колумбус Лас Вегас Лонг Бич Лос Анџелес Мајами Мемфис Меса Милвоки Минеаполис Нешвил Оклахома Сити Омаха Остин Оукленд Портланд Роли Сакраменто Сан Антонио Сан Диего Сан Франциско Сан Хозе Сиетл Тусон Феникс Форт Ворт Фресно Хонолулу Хјустон Чикаго Шарлот