×

Времето во Nea Liosia, Грција сега

 
 
сабота, 25 март, 2023, недела 12
Nea Liosia се префрлува на летно сметање на времето во 03:00 на недела, 26 март. Времето се поместува еден час нанапред.
Сонце: ↑ 06:21 ↓ 18:41 (12ч 20м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Nea Liosia is Europe/Athens.
Прочитајте за Nea Liosia на Wikipedia
Наместете го/ја Nea Liosia како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Nea Liosia

Time difference
from Nea Liosia

Лос Анџелес
9 часa
9 часa
Чикаго
7 часa
7 часa
Њујорк
6 часa
6 часa
Торонто
6 часa
6 часa
Сао Паоло
5 часa
5 часa
UTC
2 часa
2 часa
Лондон
2 часa
2 часa
Canton of Zurich
1 час
1 час
Лагос
1 час
1 час
Париз
1 час
1 час
Јоханесбург0
Каиро0
Istanbul+1 час
Москва+1 час
Дубаи+2 часa
Мумбај+3,5 часa
Shanghai+6 часa
Сингапур+6 часa
Хонгконг+6 часa
Токио+7 часa
Сиднеј+9 часa
Compare other time zones

Nea Liosia on the map

The 25 largest cities in
Грција

Acharnes Aigáleo Brakhámi Chalandri Glyfada Heraklion Ilioúpoli Ioannina Kalamaria Kallithea Keratsini Lárisa Marousi Nea Ionia Nea Liosia Nikaia Néa Smýrni Old Faliron Patras Peristeri Piraeus Volos Zografou Атина Солун