×

Времето во Јанина, Грција сега

 
 
среда, 22 март, 2023, недела 12
Јанина се префрлува на летно сметање на времето во 03:00 на недела, 26 март. Времето се поместува еден час нанапред.
Сонце: ↑ 06:37 ↓ 18:50 (12ч 13м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Јанина is Europe/Athens.
Прочитајте за Јанина на Wikipedia
Наместете го/ја Јанина како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Јанина

Time difference
from Јанина

Лос Анџелес
9 часa
9 часa
Чикаго
7 часa
7 часa
Њујорк
6 часa
6 часa
Торонто
6 часa
6 часa
Сао Паоло
5 часa
5 часa
UTC
2 часa
2 часa
Лондон
2 часa
2 часa
Canton of Zurich
1 час
1 час
Лагос
1 час
1 час
Париз
1 час
1 час
Јоханесбург0
Каиро0
Istanbul+1 час
Москва+1 час
Дубаи+2 часa
Мумбај+3,5 часa
Shanghai+6 часa
Сингапур+6 часa
Хонгконг+6 часa
Токио+7 часa
Сиднеј+9 часa
Compare other time zones

Јанина on the map

The 25 largest cities in
Грција

Acharnes Aigáleo Brakhámi Chalandri Glyfada Heraklion Ilioúpoli Ioannina Kalamaria Kallithea Keratsini Lárisa Marousi Nea Ionia Nea Liosia Nikaia Néa Smýrni Old Faliron Patras Peristeri Piraeus Volos Zografou Атина Солун