×

Времето во Грција сега

 
 
сабота, 24 октомври, 2020, недела 43
Грција се префрлува на стандардно време во 04:00 на недела, 25 октомври. Времето се поместува еден час наназад.
Сонце: ↑ 07:51 ↓ 18:41 (10ч 50м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Грција is Europe/Athens.
Прочитајте за Грција на Wikipedia
Наместете го/ја Грција како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Грција

Лос Анџелес
10 часa
10 часa
Чикаго
8 часa
8 часa
Њујорк
7 часa
7 часa
Торонто
7 часa
7 часa
Сао Паоло
6 часa
6 часa
UTC
3 часa
3 часa
Лагос
2 часa
2 часa
Лондон
2 часa
2 часa
Zurich
1 час
1 час
Јоханесбург
1 час
1 час
Каиро
1 час
1 час
Париз
1 час
1 час
Stambul0
Москва0
Дубаи+1 час
Мумбај+2,5 часa
Shanghai+5 часa
Сингапур+5 часa
Хонг Конг+5 часa
Токио+6 часa
Сиднеј+8 часa
Compare other time zones

Грција on the map

Annual average temperatures
for Грција 1901-2018

Each of the stripes represents one year.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Berkeley Earth.
See https://showyourstripes.info/

The 25 largest cities in
Грција

Acharnes Aigáleo Brakhámi Chalandri Glyfada Heraklion Ilioúpoli Ioannina Kalamaria Kallithea Keratsini Lárisa Marousi Nea Ionia Nea Liosia Nikaia Néa Smýrni Old Faliron Patras Peristeri Piraeus Volos Zografou Атина Солун