×

Времето во Валенсија, Valencian Community, Шпанија сега

 
 
вторник, 31 јануари, 2023, недела 5
Сонце: ↑ 08:10 ↓ 18:20 (10ч 10м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Валенсија is Europe/Madrid.
Прочитајте за Валенсија на Wikipedia
Наместете го/ја Валенсија како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Валенсија

Time difference
from Валенсија

Лос Анџелес
9 часa
9 часa
Чикаго
7 часa
7 часa
Њујорк
6 часa
6 часa
Торонто
6 часa
6 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лондон
1 час
1 час
Canton of Zurich0
Лагос0
Париз0
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Istanbul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонгконг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+10 часa
Compare other time zones

Валенсија on the map

The 25 largest cities in
Шпанија

Alicante Badalona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Gijón L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Murcia Oviedo Palma de Mallorca Tenerife Terrassa Valladolid Vigo А Коруња Барселона Валенсија Гренада Елче Картагина Мадрид Малага Сарагоса Севилја