×

Времето во Шпанија сега

 
 
сабота, 2 март, 2024, недела 9
Шпанија (вкл. Canary Islands) има 2 временски зони. Тука е прикажана временската зона на главниот град Мадрид.
Сонце: ↑ 07:45 ↓ 19:09 (11ч 24м) - Повеќе информации
- Наместете го/ја Шпанија како домашно место - Додадете во омилени места

Time zone info for Шпанија

UTC +1
Central European Time (CET)
сега 6 часa пред Њујорк
недела март 31 2024
Next change: Summer time starts
  • Switching to UTC +2 / Central European Summer Time (CEST).
  • The time will be set forward еден час from 02:00 to 03:00 local time.

Time difference
from Шпанија

Лос Анџелес
9 часa
9 часa
Чикаго
7 часa
7 часa
Њујорк
6 часa
6 часa
Торонто
6 часa
6 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лондон
1 час
1 час
Лагос0
Париз0
Цирих0
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Istanbul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонгконг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+10 часa
Compare other time zones

Шпанија on the map

Annual average temperatures
for Шпанија 1901-2021

Each of the stripes represents one year.
Graphics by Ed Hawkins, using data from Berkeley Earth.
See showyourstripes.info.

The 25 largest cities in
Шпанија

Alicante Badalona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Gijón L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Murcia Oviedo Palma Santa Cruz de Tenerife Terrassa Valladolid Vigo А Коруња Барселона Валенсија Гренада Елче Картагина Мадрид Малага Сарагоса Севилја