Time.is

Времето во Сливен, Бугарија сега

 
 
понеделник, 17 февруари, 2020, недела 8
Independence Day (Kosovo)
Сонце: ↑ 07:09 ↓ 17:48 (10ч 38м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Сливен is Europe/Sofia.
Прочитајте за Сливен на Wikipedia
Наместете го/ја Сливен како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Сливен

Time difference
from Сливен

Лос Анџелес
:
−10 часa
Њујорк
:
−7 часa
UTC
:
−2
Лондон
:
−2
Париз
:
−1
Stambul
:
+1
Москва
:
+1
Дубаи
:
+2
Индија
:
+3,5
Пекинг
:
+6 часa
Сингапур
:
+6 часa
Токио
:
+7 часa
Сиднеј
:
+9 часa
Compare other time zones

Сливен on the map

The 25 largest cities in
Бугарија

Asenovgrad Kardzhali Kazanlak Kyustendil Shumen Veliko Tarnovo Yambol Благоевград Бургас Варна Видин Враца Габрово Димитровград Добрич Монтана Пазарџик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен Софија Стара Загора Хасково