Time.is

Времето во Плевен, Бугарија сега

 
 
вторник, 18 февруари, 2020, недела 8
Сонце: ↑ 07:16 ↓ 17:55 (10ч 39м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Плевен is Europe/Sofia.
Прочитајте за Плевен на Wikipedia
Наместете го/ја Плевен како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Плевен

Time difference
from Плевен

Лос Анџелес
:
−10 часa
Њујорк
:
−7 часa
UTC
:
−2
Лондон
:
−2
Париз
:
−1
Stambul
:
+1
Москва
:
+1
Дубаи
:
+2
Индија
:
+3,5
Пекинг
:
+6 часa
Сингапур
:
+6 часa
Токио
:
+7 часa
Сиднеј
:
+9 часa
Compare other time zones

Плевен on the map

The 25 largest cities in
Бугарија

Asenovgrad Kardzhali Kazanlak Kyustendil Shumen Veliko Tarnovo Yambol Благоевград Бургас Варна Видин Враца Габрово Димитровград Добрич Монтана Пазарџик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен Софија Стара Загора Хасково