Time.is

Времето во Нов Зеланд сега

 
 
недела, 19 јануари, 2020, недела 3
Нов Зеланд (вкл. зависни територии и оддалечени острови) има 5 временски зони. Тука е прикажана временската зона на главниот град Велингтон.
Сонце: ↑ 06:10 ↓ 20:53 (14ч 43м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Нов Зеланд is Pacific/Auckland.
Прочитајте за Нов Зеланд на Wikipedia
Наместете го/ја Нов Зеланд како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Нов Зеланд

Лос Анџелес
:
−21 час
Њујорк
:
−18 часa
UTC
:
−13 часa
Лондон
:
−13 часa
Париз
:
−12 часa
Stambul
:
−10 часa
Москва
:
−10 часa
Дубаи
:
−9 часa
Индија
:
−7,5 часa
Пекинг
:
−5 часa
Сингапур
:
−5 часa
Токио
:
−4 часa
Сиднеј
:
−2
Compare other time zones

Нов Зеланд on the map

The 25 largest cities in
Нов Зеланд

Ashburton Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Waitakere Wanganui Whangarei Велингтон Окленд