×

Времето во Nelson, Нов Зеланд сега

 
 
среда, 23 септември, 2020, недела 39
Nelson се префрлува на летно сметање на времето во 02:00 на недела, 27 септември. Времето се поместува еден час нанапред.
Сонце: ↑ 06:14 ↓ 18:24 (12ч 10м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Nelson is Pacific/Auckland.
Прочитајте за Nelson на Wikipedia
Наместете го/ја Nelson како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Nelson

Time difference
from Nelson

Лос Анџелес
19 часa
19 часa
Чикаго
17 часa
17 часa
Њујорк
16 часa
16 часa
Торонто
16 часa
16 часa
Сао Паоло
15 часa
15 часa
UTC
12 часa
12 часa
Лагос
11 часa
11 часa
Лондон
11 часa
11 часa
Zurich
10 часa
10 часa
Јоханесбург
10 часa
10 часa
Каиро
10 часa
10 часa
Париз
10 часa
10 часa
Stambul
9 часa
9 часa
Москва
9 часa
9 часa
Дубаи
8 часa
8 часa
Мумбај
6,5 часa
6,5 часa
Shanghai
4 часa
4 часa
Сингапур
4 часa
4 часa
Хонг Конг
4 часa
4 часa
Токио
3 часa
3 часa
Сиднеј
2 часa
2 часa
Compare other time zones

Nelson on the map

The 25 largest cities in
Нов Зеланд

Ashburton Christchurch Dunedin Gisborne Hamilton Hastings Invercargill Lower Hutt Mangere Manukau Napier City Nelson New Plymouth Palmerston North Papakura Porirua Rotorua Tauranga Timaru Upper Hutt Waitakere Wanganui Whangarei Велингтон Окленд