×

Времето во Волис и Футуна острови сега

 
 
петок, 5 март, 2021, недела 9
Сонце: ↑ 05:47 ↓ 18:05 (12ч 18м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Волис и Футуна острови is Pacific/Wallis.
Прочитајте за Волис и Футуна острови на Wikipedia
Make default location
Додадете во омилени места

Time difference
from Волис и Футуна острови

Лос Анџелес
20 часa
20 часa
Чикаго
18 часa
18 часa
Њујорк
17 часa
17 часa
Торонто
17 часa
17 часa
Сао Паоло
15 часa
15 часa
UTC
12 часa
12 часa
Лондон
12 часa
12 часa
Zurich
11 часa
11 часa
Лагос
11 часa
11 часa
Париз
11 часa
11 часa
Јоханесбург
10 часa
10 часa
Каиро
10 часa
10 часa
Stambul
9 часa
9 часa
Москва
9 часa
9 часa
Дубаи
8 часa
8 часa
Мумбај
6,5 часa
6,5 часa
Shanghai
4 часa
4 часa
Сингапур
4 часa
4 часa
Хонг Конг
4 часa
4 часa
Токио
3 часa
3 часa
Сиднеј
1 час
1 час
Compare other time zones

Волис и Футуна острови on the map

10 places in
Волис и Футуна острови

Ahoa Akaka Alele Falaleu Halalo Liku Sigavé Utufua Vaitupu Мата-Уту