×

Времето во Viqueque District, Тимор Лесте сега

 
 
петок, 24 март, 2023, недела 12
Сонце: ↑ 06:38 ↓ 18:44 (12ч 5м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Viqueque District is Asia/Dili.
Прочитајте за Viqueque District на Wikipedia
Наместете го/ја Viqueque District како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Viqueque District

Time difference
from Viqueque District

Лос Анџелес
16 часa
16 часa
Чикаго
14 часa
14 часa
Њујорк
13 часa
13 часa
Торонто
13 часa
13 часa
Сао Паоло
12 часa
12 часa
UTC
9 часa
9 часa
Лондон
9 часa
9 часa
Canton of Zurich
8 часa
8 часa
Лагос
8 часa
8 часa
Париз
8 часa
8 часa
Јоханесбург
7 часa
7 часa
Каиро
7 часa
7 часa
Istanbul
6 часa
6 часa
Москва
6 часa
6 часa
Дубаи
5 часa
5 часa
Мумбај
3,5 часa
3,5 часa
Shanghai
1 час
1 час
Сингапур
1 час
1 час
Хонгконг
1 час
1 час
Токио0
Сиднеј+2 часa
Compare other time zones

Viqueque District on the map

15 places in
Тимор Лесте

Aileu Ainaro Baucau Gleno Liquica Lospalos Maliana Manatuto Maubara Pante Makasar Same Suai Venilale Viqueque Дили