×

Времето во Сува, Фиџи сега

 
 
понеделник, 6 февруари, 2023, недела 6
Сонце: ↑ 05:55 ↓ 18:45 (12ч 50м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Сува is Pacific/Fiji.
Прочитајте за Сува на Wikipedia
Наместете го/ја Сува како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Сува

Time difference
from Сува

Лос Анџелес
20 часa
20 часa
Чикаго
18 часa
18 часa
Њујорк
17 часa
17 часa
Торонто
17 часa
17 часa
Сао Паоло
15 часa
15 часa
UTC
12 часa
12 часa
Лондон
12 часa
12 часa
Canton of Zurich
11 часa
11 часa
Лагос
11 часa
11 часa
Париз
11 часa
11 часa
Јоханесбург
10 часa
10 часa
Каиро
10 часa
10 часa
Istanbul
9 часa
9 часa
Москва
9 часa
9 часa
Дубаи
8 часa
8 часa
Мумбај
6,5 часa
6,5 часa
Shanghai
4 часa
4 часa
Сингапур
4 часa
4 часa
Хонгконг
4 часa
4 часa
Токио
3 часa
3 часa
Сиднеј
1 час
1 час
Compare other time zones

Сува on the map

9 places in
Фиџи

Ba Labasa Lautoka Levuka Nadi Vanuavou Yalava Yandua Сува