×

Времето во Света Елена сега

 
 
недела, 5 февруари, 2023, недела 5
Сонце: ↑ 06:14 ↓ 18:59 (12ч 45м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Света Елена is Atlantic/St_Helena.
Прочитајте за Света Елена на Wikipedia
Наместете го/ја Света Елена како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Света Елена

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
3 часa
3 часa
UTC0
Лондон0
Canton of Zurich+1 час
Лагос+1 час
Париз+1 час
Јоханесбург+2 часa
Каиро+2 часa
Istanbul+3 часa
Москва+3 часa
Дубаи+4 часa
Мумбај+5,5 часa
Shanghai+8 часa
Сингапур+8 часa
Хонгконг+8 часa
Токио+9 часa
Сиднеј+11 часa
Compare other time zones

Света Елена on the map