×

Времето во Palma Soriano, Куба сега

 
 
четврток, 28 мај, 2020, недела 22
Сонце: ↑ 06:24 ↓ 19:39 (13ч 15м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Palma Soriano is America/Havana.
Прочитајте за Palma Soriano на Wikipedia
Наместете го/ја Palma Soriano како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Palma Soriano

Time difference
from Palma Soriano

Лос Анџелес
:
−3
Њујорк
:
0
UTC
:
+4 часa
Лондон
:
+5 часa
Париз
:
+6 часa
Stambul
:
+7 часa
Москва
:
+7 часa
Дубаи
:
+8 часa
Индија
:
+9,5 часa
Пекинг
:
+12 часa
Сингапур
:
+12 часa
Токио
:
+13 часa
Сиднеј
:
+14 часa
Compare other time zones

Palma Soriano on the map

The 24 largest cities in
Куба

Arroyo Naranjo Artemisa Bayamo Camagüey Ciego de Ávila Cienfuegos Consolación del Sur Contramaestre Cárdenas Guantánamo Güines Güira de Melena Holguín Las Tunas Manzanillo Matanzas Moa Palma Soriano Puerto Padre Sancti Spíritus Santa Clara Santiago de Cuba Пинар дел Рио Хавана