×

Времето во Нова Каледонија сега

 
 
вторник, 7 февруари, 2023, недела 6
Сонце: ↑ 05:43 ↓ 18:41 (12ч 58м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Нова Каледонија is Pacific/Noumea.
Прочитајте за Нова Каледонија на Wikipedia
Наместете го/ја Нова Каледонија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Нова Каледонија

Лос Анџелес
19 часa
19 часa
Чикаго
17 часa
17 часa
Њујорк
16 часa
16 часa
Торонто
16 часa
16 часa
Сао Паоло
14 часa
14 часa
UTC
11 часa
11 часa
Лондон
11 часa
11 часa
Canton of Zurich
10 часa
10 часa
Лагос
10 часa
10 часa
Париз
10 часa
10 часa
Јоханесбург
9 часa
9 часa
Каиро
9 часa
9 часa
Istanbul
8 часa
8 часa
Москва
8 часa
8 часa
Дубаи
7 часa
7 часa
Мумбај
5,5 часa
5,5 часa
Shanghai
3 часa
3 часa
Сингапур
3 часa
3 часa
Хонгконг
3 часa
3 часa
Токио
2 часa
2 часa
Сиднеј0
Compare other time zones

Нова Каледонија on the map

10 places in
Нова Каледонија

Bourail Dumbéa Houaïlou Koné Mont-Dore Noumea Païta Poindimié Tadine