Time.is

Времето во Црна Гора сега

 
 
сабота, 18 јануари, 2020, недела 3
Сонце: ↑ 07:09 ↓ 16:37 (9ч 28м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Црна Гора is Europe/Podgorica.
Прочитајте за Црна Гора на Wikipedia
Наместете го/ја Црна Гора како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Црна Гора

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Црна Гора on the map

10 places in
Црна Гора

Bar Berane Bijelo Polje Herceg Novi Pljevlja Будва Никшиќ Подгорица Улцињ Цетиње