×

Времето во Мајот сега

 
 
понеделник, 30 јануари, 2023, недела 5
Сонце: ↑ 05:52 ↓ 18:33 (12ч 41м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Мајот is Indian/Mayotte.
Прочитајте за Мајот на Wikipedia
Наместете го/ја Мајот како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Мајот

Лос Анџелес
11 часa
11 часa
Чикаго
9 часa
9 часa
Њујорк
8 часa
8 часa
Торонто
8 часa
8 часa
Сао Паоло
6 часa
6 часa
UTC
3 часa
3 часa
Лондон
3 часa
3 часa
Canton of Zurich
2 часa
2 часa
Лагос
2 часa
2 часa
Париз
2 часa
2 часa
Јоханесбург
1 час
1 час
Каиро
1 час
1 час
Istanbul0
Москва0
Дубаи+1 час
Мумбај+2,5 часa
Shanghai+5 часa
Сингапур+5 часa
Хонгконг+5 часa
Токио+6 часa
Сиднеј+8 часa
Compare other time zones

Мајот on the map

10 places in
Мајот

Bandraboua Debeney Dzaoudzi Koungou Mamoutzou Mtsamboro Ouangani Pamandzi Sada Tsingoni