Time.is

Времето во Латвија сега

 
 
петок, 24 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 08:34 ↓ 16:29 (7ч 55м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Латвија is Europe/Riga.
Прочитајте за Латвија на Wikipedia
Наместете го/ја Латвија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Латвија

Лос Анџелес
:
−10 часa
Њујорк
:
−7 часa
UTC
:
−2
Лондон
:
−2
Париз
:
−1
Stambul
:
+1
Москва
:
+1
Дубаи
:
+2
Индија
:
+3,5
Пекинг
:
+6 часa
Сингапур
:
+6 часa
Токио
:
+7 часa
Сиднеј
:
+9 часa
Compare other time zones

Латвија on the map

The 25 largest cities in
Латвија

Bauska Cēsis Dobele Gulbene Jelgava Jēkabpils Jūrmala Krāslava Kuldīga Liepāja Ludza Līvāni Madona Ogre Olaine Salaspils Saldus Sigulda Talsi Tukums Valmiera Ventspils Даугавпилс Резекне Рига