Time.is

Времето во Kosovo сега

 
 
петок, 24 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 06:58 ↓ 16:38 (9ч 40м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Kosovo is Europe/Belgrade.
Прочитајте за Kosovo на Wikipedia
Наместете го/ја Kosovo како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Kosovo

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Kosovo on the map

15 places in
Kosovo

Deçan Drenas Ferizaj Gjakovë Gnjilane Istok Mitrovica Peć Podujevo Sharr Shtime Suva Reka Vitina Призрен Приштина