×

Времето во Џерси сега

 
 
среда, 5 октомври, 2022, недела 40
Сонце: ↑ 07:14 ↓ 18:40 (11ч 25м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Џерси is Europe/Jersey.
Прочитајте за Џерси на Wikipedia
Наместете го/ја Џерси како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Џерси

Лос Анџелес
8 часa
8 часa
Чикаго
6 часa
6 часa
Њујорк
5 часa
5 часa
Торонто
5 часa
5 часa
Сао Паоло
4 часa
4 часa
UTC
1 час
1 час
Лагос0
Лондон0
Canton of Zurich+1 час
Јоханесбург+1 час
Каиро+1 час
Париз+1 час
Istanbul+2 часa
Москва+2 часa
Дубаи+3 часa
Мумбај+4,5 часa
Shanghai+7 часa
Сингапур+7 часa
Хонгконг+7 часa
Токио+8 часa
Сиднеј+10 часa
Compare other time zones

Џерси on the map

10 places in
Џерси

La Presse L’Etacq Mont Mado Perruque Saint Aubin Saint Ouen’s Bay St Helier St. Ouen's Manor Ville au Bas Ville ès Nouaux