Time.is

Времето во Унгарија сега

 
 
петок, 24 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 07:14 ↓ 16:30 (9ч 15м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Унгарија is Europe/Budapest.
Прочитајте за Унгарија на Wikipedia
Наместете го/ја Унгарија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Унгарија

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Унгарија on the map

The 25 largest cities in
Унгарија

Cegléd Dunakeszi Dunaújváros Hódmezővásárhely Nagykanizsa Szeged Szigetszentmiklós Ѓер Њиреѓхаза Бекешчаба Будимпешта Веспрем Дебрецин Егер Ерд Залаегерсег Капошвар Кечкемет Мишколц Печ Секешфехервар Солнок Сомбатхељ Татабања Шопрон