Time.is

Времето во Гибралтар сега

 
 
недела, 26 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 08:27 ↓ 18:41 (10ч 14м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Гибралтар is Europe/Gibraltar.
Прочитајте за Гибралтар на Wikipedia
Наместете го/ја Гибралтар како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Гибралтар

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Гибралтар on the map

2 places in
Гибралтар

Caleta Gibraltar