×

Времето во Da Lat, Виетнам сега

 
 
сабота, 21 мај, 2022, недела 20
Сонце: ↑ 05:21 ↓ 18:04 (12ч 43м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Da Lat is Asia/Ho_Chi_Minh.
Прочитајте за Da Lat на Wikipedia
Наместете го/ја Da Lat како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Da Lat

Time difference
from Da Lat

Лос Анџелес
14 часa
14 часa
Чикаго
12 часa
12 часa
Њујорк
11 часa
11 часa
Торонто
11 часa
11 часa
Сао Паоло
10 часa
10 часa
UTC
7 часa
7 часa
Лагос
6 часa
6 часa
Лондон
6 часa
6 часa
Canton of Zurich
5 часa
5 часa
Јоханесбург
5 часa
5 часa
Каиро
5 часa
5 часa
Париз
5 часa
5 часa
Istanbul
4 часa
4 часa
Москва
4 часa
4 часa
Дубаи
3 часa
3 часa
Мумбај
1,5 часa
1,5 часa
Shanghai+1 час
Сингапур+1 час
Хонгконг+1 час
Токио+2 часa
Сиднеј+3 часa
Compare other time zones

Da Lat on the map