×

Времето во Consolación del Sur, Куба сега

 
 
недела, 24 мај, 2020, недела 21
Сонце: ↑ 06:50 ↓ 20:11 (13ч 21м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Consolación del Sur is America/Havana.
Прочитајте за Consolación del Sur на Wikipedia
Наместете го/ја Consolación del Sur како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Consolación del Sur

Time difference
from Consolación del Sur

Лос Анџелес
:
−3
Њујорк
:
0
UTC
:
+4 часa
Лондон
:
+5 часa
Париз
:
+6 часa
Stambul
:
+7 часa
Москва
:
+7 часa
Дубаи
:
+8 часa
Индија
:
+9,5 часa
Пекинг
:
+12 часa
Сингапур
:
+12 часa
Токио
:
+13 часa
Сиднеј
:
+14 часa
Compare other time zones

Consolación del Sur on the map

The 24 largest cities in
Куба

Arroyo Naranjo Artemisa Bayamo Camagüey Ciego de Ávila Cienfuegos Consolación del Sur Contramaestre Cárdenas Guantánamo Güines Güira de Melena Holguín Las Tunas Manzanillo Matanzas Moa Palma Soriano Puerto Padre Sancti Spíritus Santa Clara Santiago de Cuba Пинар дел Рио Хавана