Time.is

Времето во Белгија сега

 
 
понеделник, 20 јануари, 2020, недела 4
Martin Luther King, Jr. Day
Сонце: ↑ 08:33 ↓ 17:12 (8ч 39м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Белгија is Europe/Brussels.
Прочитајте за Белгија на Wikipedia
Наместете го/ја Белгија како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Белгија

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Белгија on the map

The 25 largest cities in
Белгија

Aalst Beringen Beveren Bruges Charleroi Dendermonde Genk Ghent Hasselt Kortrijk La Louvière Leuven Liège Mechelen Mons Mouscron Namur Ostend Roeselare Seraing Sint-Niklaas Tournai Verviers Антверпен Брисел