×

Времето во Апија, Самоа сега

 
 
недела, 28 февруари, 2021, недела 8
Сонце: ↑ 07:28 ↓ 19:51 (12ч 22м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Апија is Pacific/Apia.
Прочитајте за Апија на Wikipedia
Наместете го/ја Апија како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for Апија

Time difference
from Апија

Лос Анџелес
22 часa
22 часa
Чикаго
20 часa
20 часa
Њујорк
19 часa
19 часa
Торонто
19 часa
19 часa
Сао Паоло
17 часa
17 часa
UTC
14 часa
14 часa
Лондон
14 часa
14 часa
Zurich
13 часa
13 часa
Лагос
13 часa
13 часa
Париз
13 часa
13 часa
Јоханесбург
12 часa
12 часa
Каиро
12 часa
12 часa
Stambul
11 часa
11 часa
Москва
11 часa
11 часa
Дубаи
10 часa
10 часa
Мумбај
8,5 часa
8,5 часa
Shanghai
6 часa
6 часa
Сингапур
6 часa
6 часa
Хонг Конг
6 часa
6 часa
Токио
5 часa
5 часa
Сиднеј
3 часa
3 часa
Compare other time zones

Апија on the map

10 places in
Самоа

Afenga Asau Faleula Fasito‘outa Malie Mulifanua Nofoali‘i Siusega Vaiusu Апија