Time.is

Времето во Андора сега

 
 
недела, 26 јануари, 2020, недела 4
Сонце: ↑ 08:14 ↓ 17:58 (9ч 45м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Андора is Europe/Andorra.
Прочитајте за Андора на Wikipedia
Наместете го/ја Андора како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Андора

Лос Анџелес
:
−9 часa
Њујорк
:
−6 часa
UTC
:
−1
Лондон
:
−1
Париз
:
0
Stambul
:
+2
Москва
:
+2
Дубаи
:
+3
Индија
:
+4,5 часa
Пекинг
:
+7 часa
Сингапур
:
+7 часa
Токио
:
+8 часa
Сиднеј
:
+10 часa
Compare other time zones

Андора on the map

10 places in
Андора

Andorra la Vella Arinsal Canillo El Tarter Encamp Escaldes-Engordany La Massana Ordino Pas de la Casa Sant Julià de Lòria