×

Времето во San-Pédro, Брег на Слонова Коска сега

 
 
петок, 16 април, 2021, недела 15
Сонце: ↑ 06:19 ↓ 18:33 (12ч 14м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for San-Pédro is Africa/Abidjan.
Прочитајте за San-Pédro на Wikipedia
Наместете го/ја San-Pédro како домашно место
Додадете во омилени места

Sunrise, sunset, day length and solar time for San-Pédro

Time difference
from San-Pédro

Лос Анџелес
7 часa
7 часa
Чикаго
5 часa
5 часa
Њујорк
4 часa
4 часa
Торонто
4 часa
4 часa
Сао Паоло
3 часa
3 часa
UTC0
Лагос+1 час
Лондон+1 час
Zurich+2 часa
Јоханесбург+2 часa
Каиро+2 часa
Париз+2 часa
Stambul+3 часa
Москва+3 часa
Дубаи+4 часa
Мумбај+5,5 часa
Shanghai+8 часa
Сингапур+8 часa
Хонг Конг+8 часa
Токио+9 часa
Сиднеј+10 часa
Compare other time zones

San-Pédro on the map

The 25 largest cities in
Брег на Слонова Коска

Abengourou Adzopé Agboville Anyama Bondoukou Bouaflé Bouaké Dabou Daloa Danané Dimbokro Divo Ferkessédougou Gagnoa Grand-Bassam Katiola Korhogo Man Oumé San-Pédro Sinfra Soubré Séguéla Јамусукро Абиџан