Time.is

Времето во Аландски острови сега

 
 
сабота, 25 јануари, 2020, недела 4
Chinese New Year
Сонце: ↑ 09:12 ↓ 16:33 (7ч 21м) Повеќе информации

Временска зона

The IANA time zone identifier for Аландски острови is Europe/Mariehamn.
Прочитајте за Аландски острови на Wikipedia
Наместете го/ја Аландски острови како домашно место
Додадете во омилени места

Time difference
from Аландски острови

Лос Анџелес
:
−10 часa
Њујорк
:
−7 часa
UTC
:
−2
Лондон
:
−2
Париз
:
−1
Stambul
:
+1
Москва
:
+1
Дубаи
:
+2
Индија
:
+3,5
Пекинг
:
+6 часa
Сингапур
:
+6 часa
Токио
:
+7 часa
Сиднеј
:
+9 часa
Compare other time zones

Аландски острови on the map

10 places in
Аландски острови

Brändö Eckerö Finström Föglö Hammarland Jomala Lemland Mariehamn Saltvik Sund