×

Koha në Tenerife, Ishujt Kanare, Spanja është

 
 
E mërkurë, Janar 19, 2022, java 3
Dielli: ↑ 07:58 ↓ 18:34 (10h 36m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tenerife është Atlantic/Canary.
Lexo për Tenerife në Wikipedia
Përcakto Tenerife si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tenerife

Diferenca në kohë
from Tenerife

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Zurich+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tenerife në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Spanja

A Coruña Alicante Badalona Barcelona Bilbao Ciudad Lineal Córdoba Elche Gijón Grenada Kartagjena L'Hospitalet de Llobregat Las Palmas Madrid Murcia Málaga Oviedo Palma de Mallorca Sevilja Tenerife Terrassa Valencia Valladolid Vigo Zaragoza