×

Koha në Tampere, Tampere, Finlanda është

 
 
E hënë, Janar 17, 2022, java 3
Martin Luther King, Jr. Day / Benjamin Franklin Day
Dielli: ↑ 09:21 ↓ 15:49 (6h 28m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Tampere është Europe/Helsinki.
Lexo për Tampere në Wikipedia
Përcakto Tampere si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Tampere

Diferenca në kohë
from Tampere

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zurich
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Tampere në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Finlanda

Espoo Helsinki Hyvinkää Hämeenlinna Joensuu Jyvaskyla Järvenpää Kajaani Kokkola Kotka Kuopio Lahti Lappeenranta Lohja Mikkeli Nurmijärvi Oulu Pori Porvoo Rauma Rovaniemi Tampere Turku Vaasa Vantaa