×

Koha në Sumy, Sumy, Ukraina është

 
 
E shtunë, Janar 29, 2022, java 4
Dielli: ↑ 07:21 ↓ 16:26 (9h 5m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Sumy është Europe/Kiev.
Lexo për Sumy në Wikipedia
Përcakto Sumy si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Sumy

Diferenca në kohë
from Sumy

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zurich
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Sumy në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Ukraina

Cherkasy Chernihiv Dnipro Donetsk Horlivka Kharkiv Kherson Khmel’nyts’kyy Kievi Kirovohrad Kryvyi Rih Luhansk Lviv Makiyivka Mariupol Nikolaev Odesa Poltava Rivne Sevastopol Simferopol Sumy Vinnytsya Zaporizhia Zhytomyr