×

Koha në Puebla, Meksika është

 
 
E mërkurë, Janar 19, 2022, java 3
Dielli: ↑ 07:09 ↓ 18:18 (11h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Puebla është America/Mexico_City.
Përcakto Puebla si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Puebla

Diferenca në kohë
from Puebla

Los Angeles
2 orë
2 orë
Chicago0
New York City+1 orë
Toronto+1 orë
São Paulo+3 orë
Londra+6 orë
UTC+6 orë
Lagos+7 orë
Paris+7 orë
Zurich+7 orë
Cairo+8 orë
Johannesburg+8 orë
Istanbul+9 orë
Moska+9 orë
Dubai+10 orë
Mumbai+11.5 orë
Hong Kong+14 orë
Shanghai+14 orë
Singapor+14 orë
Tokyo+15 orë
Sydney+17 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Puebla në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Meksika

Acapulco Aguascalientes Azcapotzalco Benito Juarez Cancún Chihuahua Ciudad Juárez Ciudad López Mateos Ciudad Neza Cuauhtémoc Cuautitlán Izcalli Culiacán Durango Ecatepec de Morelos Guadalajara Hermosillo Iztacalco León Matamoros Mazatlán Mexicali Mexico City Miguel Hidalgo Monterrey Morelia Mérida Naucalpan Puebla Querétaro Reynosa Saltillo San Luis Potosí San Miguel Xico San Nicolás de los Garza Santa María Chimalhuacán Tijuana Tlalnepantla Tlalpan Tlaquepaque Toluca Tonalá Torreón Tuxtla Gutiérrez Venustiano Carranza Veracruz Villahermosa Xalapa Xochimilco Zapopan