×

Koha në Nur-Sultan, Kazakistan është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 08:42 ↓ 18:14 (9h 32m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Nur-Sultan është Asia/Almaty.
Lexo për Nur-Sultan në Wikipedia
Përcakto Nur-Sultan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nur-Sultan

Diferenca në kohë
from Nur-Sultan

Los Angeles
14 orë
14 orë
Chicago
12 orë
12 orë
New York City
11 orë
11 orë
Toronto
11 orë
11 orë
São Paulo
9 orë
9 orë
Londra
6 orë
6 orë
UTC
6 orë
6 orë
Canton of Zurich
5 orë
5 orë
Lagos
5 orë
5 orë
Paris
5 orë
5 orë
Cairo
4 orë
4 orë
Johannesburg
4 orë
4 orë
Istanbul
3 orë
3 orë
Moska
3 orë
3 orë
Dubai
2 orë
2 orë
Mumbai
0.5 orë
0.5 orë
Hong-Kong+2 orë
Shanghai+2 orë
Singapor+2 orë
Tokyo+3 orë
Sydney+5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Nur-Sultan në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Kazakistan

Almaty Aqtau Aqtöbe Atyrau Energograd Jezgazgan Karagandy Kyzylorda Kökshetaū Nur-Sultan Oral Oskemen Pavlodar Petropavl Qostanay Rudnyy Semey Shymkent Taldykorgan Taldyqorghan Taraz Temirtau Turkestan Zhangaözen