×

Koha në Nioro, Kaolack Region, Senegal është

 
 
E martë, Mars 21, 2023, java 12
Dielli: ↑ 07:07 ↓ 19:14 (12h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Nioro është Africa/Dakar.
Lexo për Nioro në Wikipedia
Përcakto Nioro si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Nioro

Diferenca në kohë
from Nioro

Los Angeles
7 orë
7 orë
Chicago
5 orë
5 orë
New York City
4 orë
4 orë
Toronto
4 orë
4 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Nioro në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Senegal

Bignona Dahra Dakar Joal-Fadiout Kaffrine Kaolack Kolda Kédougou Louga Mbacké Mékhé Ndibène Dahra Nguékhokh Nioro du Rip Pikine Pourham Richard-Toll Saint-Louis Sédhiou Tambacounda Thiès Nones Tiébo Touba Vélingara Ziguinchor